Šetříte jízdou na pohon LPG? A co ještě ušetřit na pneumatikách?

08. 01. 2020, 14:12

Naučte se, jak ušetřit na pneumatikách

Posuňte náklady na provoz auta zase o kousek níž. Tentokrát pomocí chytrého výběru pneumatik. Rothshildův výrok “Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.” platí ve světě pneumatik dvojnásob. Se špatně zvolenými pneu, utratíte víc, než se zdá. Naučte se, jak při nákupu pneu uvažovat a ušetříte tisíce.

Pneumatiky ze supermarketu

Obchodní domy pravidelně lákají řidiče na super výhodnou nabídku letních a co hůř i zimních pneumatik asijské produkce. Asijští výrobci sice dokážou věrně okopírovat dezén. O tom žádná. Ale ten je takřka k ničemu bez kvalitní pryžové směsi, která se přizpůsobuje aktuálním teplotám a závisí na ní jak kilometrový nájezd, tak úspora paliva. 

Dalším úskalím při nákupu pneu ze supermarketu je výměna zboží. S pneumatikami se pojí spousta technických parametrů, a ne vždy to trefíte hned napoprvé. Specializovaní prodejci pneumatik to znají a s výměnami počítají. 

TIP
Pokud i tak chcete vyrazit pro pneu do obchoďáku, předem si zjistěte, jaké jsou možnosti výměny. A nahlédněte do velkého technického průkazu vozu na řádky 20 a 21, kde najdete povolené rozměry. Ty pak porovnejte  podle značení pneumatik

A co celoroční pneumatiky?

Ani s celoročními pneu neušetříte tolik, kolik si pravděpodobně myslíte. Ano, sice si kupujete jen jednu sadu pneu. Místo dvou. Ale celoroční obutí je v každém ohledu kompromisem. V bezpečnosti. V životnosti i v úspoře paliva. To, co výrobce přidá na jedné straně, musí ubrat na druhé. Rozdíl mezi pořizovací cenou průměrných letních a zimních pneu a pořádnou sadou celoročních pneumatik je ve skutečnosti jen pár stovek. A když vezmete v úvahu kilometrový nájezd a úsporu paliva, vyjdou vás lépe dvě sady pneu. 

Ano, můžete být i mezi těmi, kterým se opravdu celoroční pneu vyplatí, pokud máte minimální km nájezd za rok, přibližně kolem 1 000 km/rok a pokud jezdíte spíše ve městech a zcela jistě mimo horské oblasti.

Jak na pneumatikách ušetřit? Poradí testy pneumatik!

Při nákupu pneu existují 2 cesty jak opravdu ušetřit. První z nich je určena řidičům, kterým nevadí větší prvotní investice a druhá těm, kteří nechcou dát tolik peněz za obutí. 

Prémioví držáci
V dlouhodobém horizontu vám ušetří nejvíc prémiové obutí s vysokým kilometrovým nájezdem, které si i po delší době udrží své výborné jízdní vlastností. V tomto ohledu jsou jedničkou na trhu pneumatiky Michelin. Při dobré péči vydrží až 6 let a snižují náklady za palivo i po mnoha najetých kilometrech.

Nečekané hvězdy testů
Pokud nechcete investovat tolik peněz do pořízení prémiové sady pneu, hledejte levné pneu, které to v nezávislých testech pneumatik natřely i prémiovým konkurentům. Za výhodnou cenu tak získáte obutí vynikajících kvalit. Stačí trochu zapátrat. Když nemáte hodiny na hledání čas, zeptejte se ve speciálce s pneumatikami, kde mají přehled.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nastavení
Nesouhlasím