kategorie

Platba The Pay

Reklamační protokol online

Filtry LPG

Filtr LPG pro ochranu plynových střikovačů

LPG filtr plynné fáze je velmi důležitý a to především z hlediska udržení co nejlepší čistoty v útrobách vstřikovačů LPG. Jedná se především o mechanické nečistoty, které mohou způsobit rychlejší opotřebení pístů vstřikovače. Kromě nečistot LPG filtr dokáže zachytávat i lepivý parafín. Ten se bez kvalitního LPG filtru usazuje ve vstřikovači plynu, konkrétně na jeho vnitřních stěnách a pístku a tím zalepí vstřikovače LPG natolik, že znemožňuje plynulý pohyb pístu vstřikovačů. To způsobuje nepravidlný chod motoru, cukání a také neprávné dávkování paliva. 

Tento problém hrozí především v zimním období. Z tohoto důvodu se doporučuje měnit LPG filtr každých 10-15tis. najetých kilometrů. Pokud chcete předejít zbytečnému zanášení lpg filtrů, vyplatí se nakupovat palivo u ověřených zdrojů. 

Nejlepší volbou současnosti je použtí separačního odstředivého filtru plyné fáze s výměnnou vložkou například Alex Ultra 360°. Tyto filtry dovedou perfektně oddělit nejen pevné nečistoty, ale naprosto perfektně separují parafíny vznikající při změně skupenství kapalného propan-butanu na tzv. plynnou fázi. Tímto filtrem lze velmi kvalitně ochránit vstřikovače LPG a zajistit tak jejich dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost. 

 

 

chci zaslat dotaz